Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Sportowe partnerstwo Walce - Berg

 

W miniony weekend grupa piłkarzy (uczniów szkoły podstawowej) z gminy Walce przebywała w Niemczech w partnerskiej gminie Berg (Bayern). Wizyta ta miała charakter sportowy, a głównym jej celem był udział w turnieju piłkarskim, a także nawiązanie nowych przyjaźni w ramach partnerskiej współpracy oraz częściowo sprawdzenie umiejętności językowych nabytych na lekcjach języka niemieckiego. Wyjazd w części był refundowany z środków Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie.
Od momentu przybycia do pożegnania nie było czasu na nudę. Po oficjalnym powitaniu, już podczas kolacji nawiązane zostały pierwsze znajomości, a wspólne treningi, przygotowania do turnieju i lekcje w szkole stopniowo je zacieśniały. Punktem kulminacyjnym wyjazdu był udział w turnieju piłkarskim w sobotę 17 lipca. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach, a gorący doping gospodarzy sprawił, iż grupa z Walec zajęła 3 miejsce w kwalifikacji końcowej. Młodzi zawodnicy z wielką radością odbierali medale oraz dyplom z rąk burmistrza. Wieczorem już poza turniejem rozegrany został jeszcze mecz towarzyski pomiędzy gośćmi i gospodarzami, bo prawdziwi piłkarze grają w piłkę w każdej, nawet wolnej chwili. Dopiero ulewny deszcz przerwał spotkanie na murawie. Dzień pełen wrażeń zakończono rozmowami przy pysznościach z grilla i wspaniałych sałatkach. W niedzielę po Mszy Św. wszyscy udali się do Neumarkt. Po krótkim zwiedzaniu miasta, zabawach w parku i posiłku na wolnym powietrzu nadszedł czas na kolejną niespodziankę - trzy godziny zabaw w ogromnej hali przeobrażonej w salę zabaw. Na trampolinach, zjeżdżalniach, dmuchanych zamkach oraz innych ciekawych urządzeniach czas płynął nieubłaganie szybko, a niespodziankom nie było końca. Atrakcją niedzielnego wieczoru było spotkanie w kręgielni, gdzie piłkę zamieniono na kule. Znalazł się również czas na grę w piłkę nożną w promieniach zachodzącego słońca. W ostatnim dniu pobytu w Bergu w murach tamtejszej szkoły nadszedł czas refleksji, wymiany adresów i zapewnień o pielęgnowaniu nowopowstałych przyjaźni. Zawsze miło jest wracać do domu, lecz w poniedziałek żegnano się z wielkim smutkiem.
Ten wakacyjny wyjazd, chociaż krótki, jednakże pełen wrażeń, na długo zostanie w pamięci wszystkich uczestników. Serdeczne podziękowania należą się organizatorowi tego wyjazdu panu wójtowi Bernardowi Kubata oraz pracownikom Urzędu Gminy odpowiedzialnym za jego przygotowanie, a także opiekunom Piotrowi i Romanowi Stoklossa oraz pani Ilonie Krause, za poświęcony czas.
 

Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

 

Wersja XML