Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Oddanie do użytku DIAMANT INTERNATIONAL POLSKA Młyny Zbożowe

     W dniu 11 lutego 2006 roku uroczyście oddano do użytku w Straduni nowo wybudowany  młyn o wydajności 400 t/ dobę wraz z elewatorem zbożowym, magazynem produktów gotowych oraz wszystkimi obiektami towarzyszącymi   firmy DIAMANT INTERNATIONAL POLSKA Młyny Zbożowe Stanisława Grygiera Sp. z  o.o. W obecności  prezesów firmy,  przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych, prezesów spółek i przedstawicieli firm - miejsce, w którym " owoce ziemi i rąk ludzkich będą zamieniać w mąkę" poświęcił Arcybiskup Alfons Nossol, pochodzący z Brożca, miejscowości położonej tuż obok Straduni.
      Jest to trzeci zakład w Polsce  Niemieckiego koncernu VK Muhlen AG właściciela DIAMANT INTERNATIONAL POLSKA   i  osiemnasty w Europie. 
      Zakład w Straduni został założony w 2005 roku, prace rozpoczeto w maju. w lutym bieżącego roku budowa została zakończona. Koszt budowy wyniósł 11 mln euro.
      Produkcja jest w pełni skomputeryzowana. Maszyneria mieszcząca się na sześciu kondygnacjach jest obsługiwana przez jednego człowieka. W młynie znalazło zatrudnienie 30 osób, są wśród nich młynarze, laboranci, ludzie odpowiedzialni za skup, przyjmowanie i konserwcję zboża. Ogromne elewatory, mogą pomieścić 20 tysięcy ton zboża. Młyn notuje nawet 1,5 tysiąca dostawców ziarna odbieranego od rolników z opolszczyzny i Dolnego Śląska. Z kolei mąka przeznaczona jest do wypieku ciast i ciastek, cieszy się zainteresowaniem prawie 400 odbiorców różnych krajów Unii Europejskiej.    


http://www.diamant.com.pl

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Wersja XML