Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gminny Festyn Letni Mniejszości Niemieckiej w Grocholubiu

Gminny Festyn Letni  w Grocholubiu

Tradycyjnie już w drugiej połowie czerwca Zarząd Gminny TSKN Walce wspólnie z DFK Grocholub zorganizowali po raz siódmy Gminny Festyn Letni Mniejszości Niemieckiej.. Impreza odbyła się na boisku sportowym w Grocholubiu. W przestronnym i funkcjonalnym namiocie udostępnionym przez firmę BIS Multiserwis z Krapkowic występowały zespoły i grupy kulturalne działające na terenie gminy Walce, a także zaproszone spoza naszej gminy. Uczestnicy festynu ugoszczeni zostali przez organizatorów tradycyjnym śląskim kołaczem i kawą. Poza namiotem rozlokowało się sporo stoisk gastronomicznych oferujących dla każdego coś smacznego. Nie zabrakło również wielu atrakcji dla najmłodszych gości festynu, jak np. dmuchane zjeżdżalnie, karuzele, gry, zabawy itp..
Festyn rozpoczął się w niedzielne popołudnie przy ładnej pogodzie i licznie zgromadzonej publiczności. Oficjalnego uroczystego otwarcia festynu dokonali Wójt Gminy Walce p. Bernard Kubata, Przewodniczący Zarządu Gminnego TSKN w Walcach p. Jerzy Mikus i Przewodnicząca DFK Grocholub p. Dorota Czerwionka. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. Poseł MN na Sejm RP Ryszard Galla, Przewodniczący Zarządu TSKN w Opolu Norbert Rasch, Przewodniczący Rady Gminy Walce P. Nossol, Przewodnicząca Związku Kobiet Śląskich Maria Żmija-Glombik, Prezes BS w Krapkowicach Teodor Pandel oraz przewodniczący miejscowych Kół DFK.
Na scenie wystąpiło wielu wykonawców od dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych i muzycznych począwszy („Sierra” z Walec, „Słoneczka” z Leśnicy, „Szafir” z Żywocie)) poprzez grupę „Trio Harmonii” i kabaret „Śląskie Elwry” , aż po profesjonalnych wykonawców duet „Aneta & Norbert”, którzy nie pozwolili ani na chwilę nudzić się zebranej publiczności. Na wieczornej zabawie tanecznej przygrywał zespół „Bluesky”.
W przerwach między występami odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych ufundowanych przez miejscowych przedsiębiorców, którym składamy tą drogą serdeczne podziękowania.
Festyn mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu i organizacyjnemu szczególnie Prezesa Zarządu firmy Multiserwis p. Mariana Siwonia, a także Konsulatu RFN w Opolu, Urzędu Gminy Walce, BS Oddz. Walce . Serdecznie dziękujemy.
Wyrazy gorących podziękowań należą się także panu Leonardowi Malcharczykowi, który sprawnie i jak zwykle z wielką elegancją i humorem prowadził nasz festyn. Szczególnie serdeczne podziękowania składamy również paniom z Koła DFK w Grocholubiu, które wiele czasu i pracy poświęciły w organizację i sprawny przebieg czerwcowej imprezy. Zapraszamy za rok !

Tekst: Jerzy Mikus

 Grocholub - nowinki, ciekawostki i wydarzenia 

Wersja XML