Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pozbądź się odpadów – Zbiórka akcyjna sprzed posesji maj - czerwiec 2020r.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Walce!

Przypominamy, że w maju i czerwcu odbędzie się Zbiórka Akcyjna sprzed posesji.

W takcie akcji można pozbyć się odpadów wielkogabarytowych tj. stołów, krzeseł, łóżek, tapczanów, szaf, foteli, sof, dywanów, materacy, zabawek dużych rozmiarów, rowerów, ram okiennych bez szkła oraz opon o średnicy do 56 cm (do 22 cali) wystawiając je do godziny 6 rano w następujących dniach:

28 maja – miejscowość Walce

29 maja – miejscowości: Ćwiercie, Kromołów, Grocholub, Stradunia

2 czerwca – miejscowości: Brożec, Zabierzów, Rozkochów, Dobieszowice

WAŻNE!

Odpady wielkogabarytowe to odpady komunalne powstające w naszych domach, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w standardowych pojemnikach na śmieci.

Do odpadów wielkogabarytowych nie zaliczamy odpadów takich jak:  

W ramach zbiórki akcyjnej nie będą odbierane odpady: wystawione bezpośrednio na posesji, elementy karoserii i tapicerki samochodowej, odpady o gabarytach uniemożliwiających ręczny załadunek na jednostkę transportującą, szyby zespolone, szyby samochodowe, zmieszane odpady komunalne (również te w workach), odpady zielone (trawa, liście, gałęzie), odpady poremontowe (gruz, kafelki, płyty gipsowe), popiół, żużel, piasek, ziemia itp.

UWAGA!

Związek Międzygminny „Czysty Region” nie odbiera odpadów takich jak: styropian dociepleniowy, wełna mineralna, papa, płyty eternitowe, odpady zawierające azbest, opakowania po materiałach budowlanych oraz odpady poprodukcyjne (nie są to odpady komunalne). Mieszkaniec ma obowiązek zapewnić prawidłową utylizację takich odpadów we własnym zakresie poprzez kontakt z odpowiednią firmą odbierającą tego typu odpady.

Wersja XML