Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Opolu prowadzi nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej

Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) są piątym rodzajem Sił Zbrojnych RP. Ich cel jest jasno określony: obrona i wspieranie lokalnych społeczności, a służba
w WOT daje możliwości pogodzenia życia rodzinnego, pracy oraz nauki ze służbą wojskową.

Istnieje możliwość służby w Wojskach Obrony Terytorialnej, dla mieszkańców województwa opolskiego. Właśnie w naszym województwie powstaje jednostka obrony terytorialnej.

Służba wojskowa, którą rozpoczyna złożenie przysięgi oznacza początek szczególnej drogi w codziennej trosce o losy i rozwój naszego kraju.

Obecnie trwa nabór kandydatów na żołnierzy terytorialnej służby wojskowej do batalionu w Brzegu. Najbliższe 16-dniowe szkolenie podstawowe żołnierzy TSW, które rozpoczyna służbę, planowane jest w połowie lutego, a kolejne w marcu br.

Osoby, które chcą zostać żołnierzem, sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, poznać podstawy survivalu oraz zasady udzielania pierwszej pomocy i specyfikę służby w WOT – mogą się zgłaszać się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Opolu, gdzie można uzyskać informację o warunkach służby w WOT, zasadach naboru czy też niezbędnych wymaganiach do spełnienia.

Wniosek o powołanie do TSW

Wniosek o powołanie do WOT, Materiały dydaktyczne dla kandydatów na WOT oraz kwestionariusz osobowy można otrzymać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Opolu lub pobrać /Dokumenty /

Szczegółowe informacje dotyczące terytorialnej służby wojskowej znajdują się na stronie internetowej w zakładce: Wojska Obrony Terytorialnej, a zasady naboru do formacji na stronie internetowej terytorialsi.wp.mil.pl

Niezbędne informacje można uzyskać również w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Opolu ul. Niemodlińska 90 w godzinach pracy:

poniedziałek od 7.30 do 18.00, wtorek- piątek od 7.30 do 15.30;  

telefonicznie 261 626 048 lub 261 626 042, 261 626 040.

Nie zwlekaj z decyzją i zostań TERYTORIALSEM już dziś!!!


Brak opisu obrazka         Brak opisu obrazka

Wersja XML