Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zespoły Gminy Walce

Zespół instrumentalny Capri, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach oraz wspierany przez Towarzystwo Społeczno - Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim. Capri występuje na uroczystościach rodzinnych, imprezach gminnych, powiatowych, wojewódzkich, krajowych oraz zagranicznych. Założycielem i kierownikiem zespołu - początkowo bez nazwy - był w 2002 roku Łukasz Gałeczka (trąbka). Zespół składał się wówczas z czterech osób. W roku 2006 prowadzenia zespołu podjął się Herbert Niedziela, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Piotra Świerca w Krapkowicach. Wtedy też powstała nazwa zespołu Capri, a sam zespół powiększył się o kolejne 5 osób. W 2009 roku Herbert Niedziela odszedł na emeryturę, a kierownikiem zespołu został Marek Śmiech. Repertuar został nieco „odmłodzony” i urozmaicony.

Walecka Orkiestra Dęta została założona w 2010 r., działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach. Założyciel i dyrygent zespołu - Marek Śmiech.

Zespół ludowy Waleckie Seniorki, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach, powstał w 2010 roku, założony przez zorganizowaną grupę pań z Walec, które nie chciały się na emeryturze nudzić w domu. Kierownikiem zespołu jest Jadwiga Kacan. Panie tańczą i śpiewają oraz przygotowują spektakle teatralne.

Zespół ludowy Heimatmelodie powstał w 1991 roku w Walcach. Kierowniczką szesnastoosobowego zespołu jest Aniela Siodlaczek.

Zespół folklorystyczny Walczanki działa od 1995 roku i ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia. Kierownikiem zespołu jest Maria Żmija – Glombik. Skład zespołu to 15 pań.

Zespół wokalno - instrumentalny Złote nutki działa przy Publicznej Szkole Podstawowej w Walcach. Zespół prowadzi Barbara Labisz.

Zespół muzyczny - weselny Metro z Walec tworzy czworo doświadczonych muzyków. Kierownikiem zespołu jest Marek Śmiech. Muzycy grają na instrumentach dętych, klawiszowych, strunowych.

Zespół muzyczny - weselny Soprano z Walec to formacja muzyczna, tworzona przez troje młodych ludzi, których łączy przyjaźń i wspólna pasja do muzyki. Kierownikiem zespołu jest Mateusz Burczyk.

Zespoły taneczne Mini EXIT, EXIT, TopTen działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Walcach, prowadzone są przez opiekuna i choreografa zespołu Katarzynę Kozłowską oraz Wiktorię Fiałkowską. W zajęciach uczestniczy 30 dzieci z Walec i okolic. Członkowie zespołów uczestniczą w różnego rodzaju przeglądach tanecznych - zdobywają czołowe miejsca oraz wyróżnienia.

Zespół folklorystyczny Dobieszowiczanki z Dobieszowic powstał w 1998 roku. Prowadzony jest przez Krystynę Linek.

Chór mieszany Brosci Chorus założony został w 1991 r. przez Piotra Miczkę, dyrygentem od momentu jego powstania jest Ewa Magosz. Repertuar 30-osobowego chóru jest szeroki - od utworów religijnych po świeckie, od renesansu do współczesności, w języku polskim, niemieckim, angielskim, łacińskim i czeskim. Chór koncertuje w kraju i poza jego granicami.

Zespół bluemoon z Brożca powstał w 2011 r. W siedmioosobowym składzie koncertują z repertuarem rock i pop na terenie całego województwa. Są laureatami wielu przeglądów i konkursów. Występowali między innymi na koncercie wspólnie z niemieckim Mas Puin w NCPP w Opolu oraz supportowali grupę Feel.

Szkolny zespół taneczny Przecinek istnieje od 1991 r., jego założycielką i instruktorką jest Ewa Magosz. W swoim repertuarze 35 osobowa grupa dzieci w wieku od 5. do 15. r.ż. ma tańce w stylu rozrywkowym i towarzyskim, także folk, street, cheer, jazz.

Zespół ludowy „40 plus”, założony został przez gospodynie wiejskie z Brożca. Zespół prowadzi Dorota Jasik.

Grupa muzyczna ANDROMEX to profesjonalny zespół instrumentalno - wokalny z Brożca, istniejący na polskiej scenie muzycznej od wielu lat. Zespół posiada olbrzymi wielojęzyczny repertuar wokalny. Kierownikiem zespołu jest Bernard Gawlica.

Wersja XML