Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koncert adwentowy w Gminie Berg b. Rohrbach (Austria)

Koncert adwentowy w Gminie Berg b. Rohrbach (Austria)

W sobotę, 30 listopada 2013 r. młodzieżowy zespół Capri z Gminy Walce wziął udział
w uroczystym, Międzynarodowym Koncercie Adwentowym, który odbył się
w gminie Berg b. Rohrbach (Austria). Koncert uświetnił obchody 15 jubileuszu podpisania umowy o partnerstwie między Gminami Berg (Austria) i Berg (Niemcy). Z tej okazji Wójt Gminy Walce, p. Bernard Kubata, złożył na ręce obu burmistrzów list gratulacyjny.
Gospodarzami koncertu była austriacka gmina Berg b. Rohrbach pod przewodnictwem Burmistrza Pana Josefa Pernsteinera, ponadto udział wzięli: delegacja z Gminy Walce pod przewodnictwem Wójta – Pana Bernarda Kubaty oraz delegacja z Gmina Berg b. Neumarkt (Niemcy) z Burmistrzem – Panem Helmutem Himmlerem na czele.
Na bogaty i przepiękny program koncertu prowadzony przez Pana Hermanna Hinterhölzl’a, złożyły się utwory adwentowe wykonywane przez gospodarzy: Chór Kościelny z Berg-Rohrbach, kwartet dęty „Bläsergruppe der Musikkapelle Berg-Rohrbach”, fletnistkę Panią Sonję Hofer, Brüder Zach (akordeon guzikowy i gitara), zespół wokalny Sängerrunde Berg, oraz gości z Bawarii: młodzieżowy chór Jugendchor Oberpfalz i zespół wokalny Kaltenbachsänger. Gminę Walce reprezentował zespół Capri, który podbił serca słuchaczy pięknie zagranym utworem Ave Maria (Stefania Kazana – organy, Mateusz Burczyk – trąbka).
Wszyscy artyści prezentowali wysoki poziom muzyczny. Wykonywane były zarówno stare, tradycyjne utwory związane z obrzędami i zwyczajami adwentowymi, jak i współczesne, zagrane przez nasza młodzieżowa orkiestrę, która jak zwykle zachwyciła wszystkich żywiołową i radosną interpretacją wykonywanych utworów. Zasłuchani
i zachwyceni mieszkańcy Bergu austriackiego serdecznie dziękowali wszystkim wykonawcom za wspaniałe przeżycia muzyczne i duchowe.

Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka   Brak opisu obrazka

Wersja XML